MamaLU

Som Lu. A už aj mama. Som mamaLu.
Som milovníčka módy, farieb, vzorov, tvarov, kontrastov a všetkého dokopy tiež. Milovníčka života a sveta. Milovníčka ciest, morí a ľudí. Módu vidím v tom mojom ponímaní aj tam, kde nie je vidieť na prvý pohľad. Vlastne, tam ju hľadám najradšej, baví ma ten pocit.
A vo víre bežného života novozrodenej mamy sa začalo rodiť čoraz viac nápadov ako prepojiť môj starý svet točiaci sa okolo cestovania módy a spontánnosti s tým novým nový, v ktorom som našla pokoj a stala sa mamou.

PrÍBEH

Zaujímavé vzory, látky a materiály pôsobia na moje oko ako magnet. Je to fyzické – normálne mi ťahajú oči, cítim to..vždy som to cítila. Pamätám si ako dnes, ako ma fascinovala farebná kombinácia na babkiných závesoch, ako mi búšilo srdce vždy, keď mi dovolila otvoriť skriňu a išla som po tých ornamentových, čierno-zlatých šatách, ktoré mi dnes visia v skrini, ako po údenom. A keď mi druhá babka dovolila otvoriť „fiok“ s bižutkou, cítila som sa ako hľadači pokladu. Prikladala som ich k šatám, skúmala ako ladia farby a bola som úplne mimo, vo svojom svete.

U nás sme mali vedľa domu trafiku. Keď som prišla zo školy, (istotne I.stupeň ZŠ), chodila som sa pani susedy každý deň pýtať, či už vyšla nová ELLE. A to aj dva dni po tom, ako som si nejakú kúpila. Mám ich dodnes na kilá. Zhypnotizovaná som si prezerala fashion stories, sústredene som si pozerala outfity a predstavovala si, že si môžem jeden z každej strany kúpiť .Moje oči však vždy najdlhšie spočinuli na jednom bode – kabelka! Znie to neuveriteľne, ale pamätám si svoju prvú! A pamätám si desiatky maminých. Kabelky ma vždy doslova fascinovali. Dnes píšem tieto riadky sediac pri mori a pozorujem zmenšeninu samej seba, svoju miniatúru, ako zanietene si prezerá zips na mojej kabelke. Pamätám si ten elektrizujúci moment, keď som si uvedomila, že moje dieťa miluje kabelky! Neviem, či už vôbec samostatne sedela, keď podľahla tejto vášni. Dobrý predpoklad na založenie rodinnej tradície, čo poviete?

Neskôr som najväčšiu inšpiráciu nachádzala na cestách s mojím chlapom. Prešli sme spolu kus sveta, cestovanie je naša vášeň, a on trpezlivo po cestách zvláda tu moju vášeň – hľadanie miestnej módy, najtypickejšej, aká sa len dá. Prezradím, že najviac ma ovplyvnila Arizona a naše cesty po stopách indiánov.

Keď sa Lilo narodila, môj svet sa zatriasol tak, ako sa len svet matky môže zatriasť. Jedným zo zásadných momentov bol, že som svoje bábätko začala nosiť v šatke. Tento moment pre značku MamaLu znamenal úplný začiatok. Rovnako ako pred rokmi to dievča listujúce časopisy so zatajeným dychom, zahorela som obrovskou vášňou k týmto šatkám. Pohltil ma tento svet, svet vzorov, farieb, materiálov, kombinácií a možností…

Túžila som ich všetky vyskúšať, dotknúť sa ich, vidieť ich pod rôznym svetlom. A neustále som v nich hľadala viac, cítila som, že od týchto šatiek chcem ešte viac, ako je nosenie mojej milovanej dcéry…..jednu som si predstavovala ako kabát, inú ako vzor na časti oblečenia…ale hlavne, neustále sa v mojej hlave tvorili návrhy, ktoré som si začala kresliť.  A v tých návrhoch som konečne našla uplatnenie aj pre tie špeciálne látky, jedinečné poklady, ktoré nachádzam na potulkách svetom.

Život mladej, energickej a modernej mamy, ktorá chce byť štýlová, chce sa cítiť jedinečná a originálna. Chce vlastniť ten najkrajší šperk ženy – kabelku, ktorá je na svete jedinou …..a to nie je všetko. Tento rok uzrela svetlo sveta moja prvá kolekcia oblečenia v štýle rezort wear. Jedinečnosť, krása, pohodlie, variabilita a originalita v látkach sú základné znaky mojej tvorby. Šaty, overaly, tuniky, nohavice a topy, ktoré vo mne dozrievali roky, budete milovať. Inšpirácia milovaným morom a láskou k životu sú mojou značkou. Robiť vás jedinečnými je moje poslanie a radosť. To je príbeh MamaLu.

Shopping Cart (0)

Košík